Witam Państwa w mojej szkole dla psów, nazywam się Patrycja Jagiełło - Wiater. Jestem treserem psów, szkoleniowcem i kynoterapeutą i chętnie podzielę się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniem.
Zwierzęta były i są obecne w moim życiu praktycznie od zawsze.
Już jako mała dziewczynka znosiłam do domu wszelkie stworzenia, które potrzebowały pomocy.
Na szczęście dla mnie, od początku miałam poczucie misji, więc leczyłam znalezione psiaki, socjalizowałam na nowo z ludźmi i szukałam im nowych domów. W tamtych czasach moje podejście do zwierząt było instynktowne i intuicyjne, ale już wtedy miałam pewność, że psy doskonale wiedzą, że chcę im pomóc i rozumieją każdą moją intencje.
To przekonanie stało się moją pasją na całe życie. Pamiętam pierwszego psa, którego przygotowałam do egzaminu PT1 - ja miałam wtedy 15 lat, a psem był 2 letni doberman, wszyscy zastanawiali się jak można powierzyć „dziecku” „psa zabójcę”.
Swoją pasję poparłam solidną wiedzą. Ukończyłam dwa kierunki studiów na SGGW w Warszawie (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego) - wydział nauk o zwierzętach (zootechnika) oraz wydział weterynarii. Po 7 latach nauki mogę powiedzieć, że mam za sobą wiele godzin analizy behawioru zwierząt oraz terapii zachowań trudnych.
W pracy szkoleniowej i w kynoterapii pomaga mi mój psi partner.
Walker jest certyfikowanym psem terapeutycznym, który pracuje na Psim Uniwersytecie jako wykładowca i dorosły regulator. To on pomaga mi w pracy i jest moim przewodnikiem w psim świecie.
Jest niezastąpionym, nieocenionym i najukochańszym psem pod słońcem.
Dlatego drugą gałęzią mojej działalności jest kynoterapia.
Jako dyplomowany kynoterapeuta (zdobyłam dyplom jako partner PTK-u Polskiego Towarzystwa Kynoterapeutycznego) prowadzę zajęcia w placówkach edukacyjnych (przedszkolach, przedszkolach specjalnych i integracyjnych, szkołach). Dzięki temu „mali” ludzie już od samego początku uczą się psiego języka i stają się bardziej empatyczni, a psy zapewniają im edukację, rozwój i dobrą zabawę.
Kolejnym krokiem było zdobycie dyplomu tresera psów.
(rejestr klasyfikacja zawodów pod numerem 516405 zgodnie z wytycznymi MEN).
Moim celem nie jest wytresować psa. Moim celem jest być międzygatunkowym mediatorem i tłumaczem.
Pomagać ludziom i ich psom wzajemnie się zrozumieć i poznać, przez co i jedni i drudzy staną się szczęśliwsi. Badając przez wiele lat zachowania psów i ich pierwotną użytkowość doszłam do wniosku, że szczęśliwy pies to taki, który może pracować ze swoim przewodnikiem.
O MNIE
Dlaczego razem prowadzimy
PSI UNIWERSYTET?

Z pasji - do zwierząt!
Z chęci - pomocy ludziom!
Z obowiązku - pomocy zwierzętom!
 
Copyright © Psi Uniwersytet - Szkoła dla psów.  Wszelkie prawa zastrzeżone.