TESTY SZCZENIĄT, DOBÓR RASY

Oferta kierowana zarówno do hodowców, którzy chcą poznać predyspozycje swoich szczeniąt, by móc spełnić oczekiwania klientów, jak i do przyszłych właścicieli psów, którzy chcą, aby decyzja o zakupie psa była świadoma i odpowiedzialna.
Szczenięta w obrębie jednego miotu zdecydowanie różnią się od siebie, nie znaczy to jednak, że jedne są lepsze od drugich,  wszystko zależy od ich późniejszego przeznaczenia.
Inne są oczekiwania wobec psa do zawodów agility, inne dla psa terapeutycznego, jeszcze inne dla psa myśliwskiego, a zgoła odmienne dla przyszłego bywalca salonów.
Każdy przyszły właściciel psa, powinien odpowiedzieć sobie na pytanie czego od psa oczekuje i jakie w przyszłości ten pies będzie miał zadania. Właściwy dobór szczenięcia minimalizuje późniejsze niedomówienia między przewodnikiem i jego psem, a szkolenie, jeśli wykorzystamy psie predyspozycje, będzie dla wszystkich przyjemnością i szybko przyniesie oczekiwane efekty.

Testy oceniają między innymi:
   • stopień uspołecznienia, zaufanie,
   • chęć podążania za człowiekiem,
   • stopień niezależności,
   • stopień uległości bądź dominacji,
   • stopień chęci do współpracy z człowiekiem, wpływa na późniejsze szkolenie i posłuszeństwo,
   • wrażliwość na bodźce,
   • obserwacja szczeniąt w trudnych sytuacjach,
   • określenie prawidłowej anatomii psa, jego stanu ogólnego,

Pamiętać należy też o tym, że oprócz wyboru właściwego szczenięcia z miotu, istotny jest również wybór odpowiedniej rasy psa. Świadomy właściciel nie kieruje się eksterierem ( wyglądem) w wyborze rasy, tylko jej pierwotną użytkowością.
Szkoleniowiec naszej szkoły dla psów, dzięki szczegółowemu wywiadowi i obszernej wiedzy kynologicznej pomoże Państwu dobrać idealną dla siebie rasę psa.

CENA KURSU:
120 zł - 250 zł (za testy całego miotu, cena uzależniona jest od miejsca przeprowadzania testu oraz od ilości szczeniąt w miocie)
istnieje również możliwość przeprowadzenie testów na terenie całej Polski, po wcześniejszym telefonicznym lub mailowym
   uzgodnieniu dogodnych warunków i terminu  (kontakt)
Testy szczeniąt
Copyright © Psi Uniwersytet - Szkoła dla psów.  Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dane do przelewu znajdują się w zakładce " KONTAKT "